Τρίτη 13 Σεπτεμβρίου 2016

ΝΕΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΥΣ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-5 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ

Οι αθλητικές διακρίσεις των ιστιοπλόων του ΝΟΚΑΤ δε σταμάτησαν στους αγώνες του «2ου Κυπέλλου του Δήμου Παγγαίου» αλλά συνεχίστηκαν και αυτό το Σαββατοκύριακο στους αγώνες που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Καβάλας υπό την αιγίδα της ΕΙΟ στην ομώνυμη πόλη.

Πιο συγκεκριμένα κατά τη διάρκεια του 12ου Κυπέλλου «Φίλιππος Κεφάλας 2016»

για την κατηγορία Laser 4.7:

Ο αθλητής του ΝΟΚΑΤ Βαρμπένης Ευάγγελος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο φέρνοντας το «Επαμειβόμενο Κύπελλο Φίλιππος Κεφάλας» στην Κατερίνη.

Τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο επίσης αθλητής του ΝΟΚΑΤ Ψωμιάδης Ιωάννης.

Για το «9ο Κύπελλο Ανάπτυξης Optimist-Καβάλα 2016»

Ο Αρείωνας Κολοσέντας κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στους γεννηθέντες το 2005

Ο Μπίσμπας Ευάγγελος κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στους γεννηθέντες το 2006

Ο Χατζηβασίλειου Τριαντάφυλλος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στους γεννηθέντες το 2007

Πολύ καλές παρουσίες και των αθλητών Βαμβακά Αθανάσιου που κατέλαβε την 4η θέση και του Παντελή Τόνα στην 4η θέση.

Η μοναδική εκπρόσωπος του γυναικείου φύλου για την ομάδα του ΝΟΚΑΤ, η Ειρήνη-Ιωάννα Πετρίδου στην κατηγορία Laser RDL κατέλαβε την 6η θέση πραγματοποιώντας μία πολύ καλή εμφάνιση και αφήνοντας αισιόδοξα μηνύματα για το μέλλον.

Οι συνεχείς επιτυχίες των αθλητών του Τμήματος Ιστιοπλοΐας του ΝΟΚΑΤ γεμίζουν χαμόγελα και ελπίδες για τη συνέχιση των επιτυχιών.

Για ακόμη μία φορά το Δ.Σ. του Ναυτικού Ομίλου Κατερίνης συγχαίρει τους αθλητές για τις επιτυχίες τους, τον προπονητή τους Παχούμα Δημήτριο για τις αγωνιστική παρουσία της ομάδας και τους γονείς που με κάθε τρόπο βρίσκονται δίπλα και ενθαρρύνουν τις προσπάθειες των παιδιών τους.