Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΒΟΛΕΪ

ΑΠΟΛΥΤΟ ΡΕΚΟΡ ΣΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ
11 ΣΤΙΣ 11 ΝΙΚΕΣ 33-0 ΣΕΤ
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΑΙΟΛΟΣ 3-0 (12-25, 8-25, 18-25)

Την ξέφρενη πορεία τους προς την κατάκτηση της 1ης θέσης συνεχίζουν οι απίστευτες παγκορασίδες του Πιερικού, καθώς κέρδισαν και την ομάδα του Αιόλου με 3-0 σετ, πετυχαίνοντας την 11η νίκη σε 11 αγώνες και 33-0 σετ!!! παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας το απόλυτο ρεκόρ σε όλα, δείχνοντας ότι παίζουν χωρίς αντίπαλό αφού καμία ομάδα δεν μπόρεσε να τους δυσκολέψει.

Ο προπονητής Κ.Σαρρής και σ'αυτό το παιχνίδι έδωσε την ευκαιρία σε όλα τα κορίτσια να αγωνιστούν, δείχνοντας όλες το μέγεθος της δουλειάς που γίνεται στο τμήμα βόλεϊ. Η ομάδα του Πιερικού δουλεύει σκληρά και πειθαρχημένα για την υλοποίηση του μεγάλου στόχου που είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Σύνθεση: Τουλίκα, Παπαπέτρου, Παναπακίδου, Στρίμπα, Χατζηευστρατιάδου, Τσαπουρνιώτη, Ιορδανίδου, Χατζηαγοράκη, Ζεϊμπέκη, Χατζησακούλα, Μαυρίδου, Αντωνοπούλου.

14 ΣΤΙΣ 14 ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΗΤΤΗΤΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ
ΠΑΝΘΕΟΝ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-3 (6-25, 15-25, 11-25)

Το εκπληκτικό σερί τους συνέχισαν οι φανταστικές κορασίδες του Πιερικού, καθώς κέρδισαν και μέσα στο Λιτόχωρο την ομάδα του Πάνθεον σημειώνοντας την 14η νίκη σε 14 αγώνες παραμένοντας στην 1η θέση της βαθμολογίας έχοντας το απόλυτο στις νίκες καθώς παραμένουν η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα.

Τα κορίτσια του Πιερικού έπαιξαν πολύ καλό βόλεϊ στο Λιτόχωρο, δείχνοντας για ακόμη ένα παιχνίδι τις αρετές τους και το πόσο καλοδουλεμένη και γυμνασμένη ομάδα είναι. Στο 1ο σετ τα κορίτσια του Πιερικού έδειξαν γιατί είναι η πιο δυνατή ομάδα του πρωταθλήματος και γιατί βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, αφού κέρδισε το σετ με 25-6 μη αφήνοντας περιθώριο αντίστασης στα κορίτσια του Πάνθεον. Στο 2ο σετ η ομάδα του Πάνθεον προσπάθησε, αλλά και πάλι οι παίκτριες του Πιερικού κέρδισαν εύκολα και αυτό το σετ με 25-15. Στο 3ο σετ είχαμε μία επανάληψη του 1ου σετ, καθώς έληξε με 25-11 πολύ εύκολα για την ομάδα του Πιερικού.

Ο Κώστας Σαρρής χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριες που είχε στην διάθεση του, οι οποίες ανταποκρίθηκαν πάρα πολύ καλά.

Πλέον η ομάδα του Πιερικού περιμένει το ματς της χρονιάς το Σάββατο 23 Φεβρουαρίου με την ομάδα του Αία Κιλκίς, για το ποιος θα είναι ο πρωταθλητής του ομίλου. Στο 1ο παιχνίδι ο Πιερικός είχε κερδίσει μέσα στο Κιλκίς με 3-2 σετ.

Η ομάδα των κορασίδων του Πιερικού, δείχνει με τα αποτελέσματα της την κυριαρχία της στα τμήματα υποδομής. Μια ομάδα στην οποία αγωνίζονται και κορίτσια του Αρχελάου με την ένωση των δυο ισχυρότερων ομάδων του Νομού, και φαίνεται ξεκάθαρα η υπεροχή των κοριτσιών του Πιερικού – Αρχελάου και πως το μέλλον αναμένεται ιδιαίτερα εντυπωσιακό. Όλοι πλέον βλέπουν το φανταστικό οικοδόμημα που δημιουργήθηκε με την ένωση, και όλοι πλέον έρχονται στους ειδικούς και στους καλύτερους για σίγουρα και σταθερά αποτελέσματα.

Σύνθεση: Τουλίκα, Χατζηευστρατιάδου, Παπαπέτρου, Μόσχογλου, Κεσεσίδου, Λάμο, Χατζησακούλα, Σατραζέμη, Αργυροπούλου, Ευαγγελοπούλου, Τερψέλλα, Στρίμπα, Δαούτη, Μαρένα.