Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2020

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΧΑΝΘ 27-28. Ήττα μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα για την ομάδα της Κατερίνης.

Η ισοπαλία θα ήταν το δικαιότερο αποτέλεσμα στον σημερινό αγώνα ανάμεσα στον Αρχέλαο και την ΧΑΝΘ για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών στο χάντμπολ.

Ο Αρχέλαος κοίταξε στα ίσια την ΧΑΝΘ, έπαιξε πολύ καλό χάντμπολ, αλλά έχασε στις λεπτομέρειες ένα παιχνίδι αμφίρροπο που είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ.

Προηγήθηκε με 11-9 στο 20λεπτο, βρέθηκε να χάνει 12-17 στο ημίχρονο, ισοφάρισε σε 27-27 και λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη του αγώνα διαμορφώθηκε το τελικό 27-28.

Πολλά τα παράπονα για την διαιτησία, που ξεσήκωσε πολλές διαμαρτυρίες με τις αποφάσεις των δυο διαιτητών (Γράψας-Κυριακού). Κάτι που συμβαίνει αρκετά συχνά στην Κατερίνη, με τους διαιτητές να μην σέβονται το όνομα και την ιστορία του Αρχέλαου. Μακάρι όλες οι ομάδες που αγωνίζονται εκτός έδρας να τυχαίνουν τέτοιων διαιτησιών, όπως η σημερινή...

ΧΑΝΘ: 7-6

Αρχέλαος (Καρυπίδης-Κοσμίδης): Κοσμίδης Η., Ραφτόπουλος, Ρατζέλοβιτς (5), Χαραλαμπίδης (2), Σκούφας, Αναστασίου (5), Παπαδόπουλος (6), Καϊμακάμης (7), Σαϊδές (1), Ξώνης, Ξεφτέρης, Εγγλέζος, Θυμιόπουλος(1), Παπανάκος.

ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης (7), Σαρηγιαννίδης (8), Τσαγκαράκης (1), Ρίζος (3), Βασιάδης (4), Τσαμήτρος, Κορώνας, Πάτζιος (2), Μουρατίδης, Βακουφάρης, Κουπαρανίδης, Παπαδόπουλος Δ., Πατραμάνης (3), Παπαδόπουλος Α., Μιχαηλίδης.

*Αργότερα μπορείτε να δείτε στην "ΑΛΗΘΕΙΑ" το φωτορεπορτάζ του αγώνα και αύριο το βίντεο με τις καλύτερες στιγμές.