Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2016

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: Συγχαρητήρια !!! στους σκοπευτές του Αρχελάου Κατερίνης και στον προπονητή τους Γιώργο Γραμμενόπουλο.

Στις εγκαταστάσεις του στρατοπέδου Παύλος Μελλάς στη Θεσσαλονίκη πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 3-4/12/2016 οι αγώνες επίλεκτων σκοπευτών, οι οποίοι αποτελούν κριτήριο επιλογής για την συμμετοχή των αθλητών σκοποβολής στην Εθνική ομάδα.
Στους αγώνες αυτούς οι σκοπευτές /τριες της πόλης μας κατάφεραν κάτι σπάνιο και εντυπωσιακό.

Στο αγώνισμα του αεροβόλου τυφεκίου κατέκτησαν την πρώτη θέση και κατά συνέπεια το χρυσό μετάλλιο και στις τέσσερις κατηγορίες που πήραν μέρος. Ανδρών Γυναικών, Εφήβων, Νεανίδων.

Στην κατηγορία των ΑΝΔΡΩΝ ο ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΩΣΤΑΜΠΙΤΣΗΣ πήρε την πρώτη θέση.

Στις ΓΥΝΑΙΚΕΣ η ΜΑΡΙΑ ΤΣΙΟΝΟΓΛΟΥ κατάφερε να καταλάβει την πρώτη θέση με σχετική άνεση.

Στην κατηγορία των ΕΦΗΒΩΝ ο ΣΙΑΜΑΓΚΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ, κάτοχος του Πανελληνίου ρεκόρ στην κατηγορία κατάφερε να πάρει το χρυσό μετάλλιο μπροστά από τον συναθλητή του στον «ΑΡΧΕΛΑΟ» ΘΟΔΩΡΗ ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ, ο οποίος βελτιώνοντας από αγώνα σε αγώνα τις επιδόσεις του κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Στις ΝΕΑΝΙΔΕΣ η ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΕΥΘΥΜΙΟΥ, μια εξαιρετική σκοπεύτρια 17 ετών και ήδη Πανελληνιονίκης στις κατηγορίες των νεανίδων και γυναικών, πήρε την πρώτη θέση με άνεση.

Ευχόμαστε στους σκοπευτές της πόλης μας πάντα επιτυχίες.