Δευτέρα 5 Μαρτίου 2018

ΠΙΕΡΙΔΕΣ ΜΟΥΣΕΣ: Άνετη νίκη με 1-5 στον εκτός έδρας αγώνα με τις Ασπρόμαυρες Αμαζόνες

Η πέμπτη νίκη της ομάδας των Πιερίδων Μουσών ήλθε εύκολα και χωρίς να έχει την καλύτερη απόδοση η ομάδα. Την Κυριακή 4 Μαρτίου στο γήπεδο της Νέας Πέλλας στα Γιαννιτσά το παιχνίδι είχε έναν πρωταγωνιστή.

Οι Πιερίδες Μούσες έχασαν πολλές ευκαιρίες ξεκινώντας να απειλούν την αντίπαλη ομάδα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 0-2 και στο δεύτερο ημίχρονο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 1-5.

Τα γκολ για τις Πιερίδες Μούσες πέτυχαν, από δύο οι Γκούτζα Γιώτα και Μετενίδου Γεωργία και ένα η Βίσμπα Χριστίνα.

Η Γεωργία Μετενίδου έφτασε μέχρι τώρα τα 11 γκολ στους αγώνες του πρωταθλήματος και είναι πρώτη σκόρερ στον 2ο Όμιλο και στις πρώτες σκόρερ του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα κρατά σταθερά την πρώτη θέση στον 2ο Όμιλο και βλέπει με αισιοδοξία και ψυχραιμία τα υπολειπόμενα δύο παιχνίδια με τις ομάδες των Τρικάλων και της Καστοριάς.

Επόμενος αγώνας είναι εντός έδρας, στις 18 Μαρτίου 2018, με την ομάδα των Τρικάλων