Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2017

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 3-0

Ο Αρχέλαος ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Ωραιοκάστρου, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική του 2ου υποομίλου του Β' ομίλου της Α2 Γυναικών.
Το πρώτο μισό του πρώτου σετ κύλησε αμφίρροπα, με τον ΔΑΣΩ να καταφέρνει να πάρει προβάδισμα στην συνέχεια με 15-12.να το διατηρήσει και στην συνέχεια να φτάσει στην κατάκτησή του, μετατρέποντας το 20-17 σε 25-17.

Ανάλογη ήταν η εξέλιξη και του δεύτερου σετ, με τον ΔΑΣΩ να ξεφεύγει στο σκορ στο 16-12. Αυτή τη φορά ο Αρχέλαος αντέδρασε και προηγήθηκε με 18-19, ωστόσο δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο, χάνοντας στο σετ με 25-20.

Ο Αρχέλαος προηγήθκε στο τρίτο σετ με 1-4, αλλά ένα σερί 9-0 των γηπεδούχων το μετέτρεψε σε 10-4, με την ομάδα της Κατερίνης να καταρρέει στην συνέχεια και τη γηπεδούχο ομάδα να κατακτά και το τρίτο σετ και μαζί τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Τα σετ: 25-17, 25-20, 25-9, σε 67'.