Κυριακή 20 Μαρτίου 2022

Ήττα για τον Αρχέλαο Κατερίνης (παίδες) για το χάντμπολ στην Βέροια, αλλά με καλή εμφάνιση

Έχασε στην Βέροια αλλά άφησε καλές εντυπώσεις ο Αρχέλαος Κατερίνης στο χάντμπολ για το πρωτάθλημα παίδων.

Αγώνα με τον αγώνα οι παίδες του Αρχέλαου Κατερίνης παρουσιάζουν όλο και καλύτερα στοιχεία και αυτό φάνηκε και σήμερα (20/3/2022) στην Βέροια με αντίπαλο την πολύ δυνατή ομάδα του Φέρωνα. Ο Αρχέλαος ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και μέχρι το 20΄του πρώτου ημιχρόνου κοιτούσε στα ίσια τους αντιπάλους του με το σκορ να είναι ισόπαλο 8-8. Στην συνέχεια ο Φέρωνας πήρε την πρωτοβουλία με το ημίχρονο να λήγει με 12-8 υπέρ του. Στο β΄ ημίχρονο η εμπειρία των παικτών του Φέρωνα έγειρε την πλάστιγγα του αγώνα για τους γηπεδούχους με τελικό σκορ 28-17.

Με έναν αγώνα να απομένει για να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα παίδων, μόνο θετικά μπορούν να προκύψουν ως ένας πρώτος απολογισμός για την πρώτη στην ουσία συμμετοχή του Αρχέλαου Κατερίνης στο χάντμπολ στην κατηγορία των παίδων.

Επόμενος και τελευταίος αγώνας για τον Αρχέλαο στην Κατερίνη με την ομάδα του Αερωπού Έδεσσας.

* Αργότερα μπορείτε να δείτε στην "ΑΛΗΘΕΙΑ" σε βίντεο τον σημερινό αγώνα.