Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2023

Φοίβος Συκεών - Αρχέλαος Κατερίνης: 24 - 18

Ο Αρχέλαος κέρδισε τις εντυπώσεις, ο Φοίβος την νίκη.

Ήττα στη Θεσσαλονίκη για τον Αρχέλαο, αλλά με πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα της Κατερίνης.
Ένας ψυχωμένος Αρχέλαος έβαλε δύσκολα στον πρωτοπόρο και αήττητο Φοίβο Συκεών με μια εμφάνιση ελπιδοφόρα για την συνέχεια του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών.

Πολύ καλό ξεκίνημα στον αγώνα για την ομάδα της Κατερίνης με άμυνα για όσκαρ που του επέτρεψε να βρίσκεται σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο μπροστά στο σκορ.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Φοίβος αντέδρασε, πήρε μια μικρή διαφορά 4-6 γκολ που την κράτησε έως το τέλος και κατέκτησε την νίκη.

Η εικόνα του αγώνα:

Διαιτητές: Θεοδοσίου, Βιολιτζής Θεσσαλονίκη

Πεντάλεπτα: 0-2, 2-4, 3-6, 5-7, 7-9, 10-10 (ημίχρονο).
13-10, 15-11, 18-14, 20-15, 22-18, 24-18 (τελικό σκορ).
Δίλεπτες αποβολές: Φοίβος Συκεών. 4, ΑΡΧΕΛΑΟΣ 6
Κίτρινες κάρτες: Φοίβος Συκεών 1, ΑΡΧΕΛΑΟΣ 3
Κόκκινες κάρτες: Φοίβος Συκεών 0, ΑΡΧΕΛΑΟΣ 0
Πέναλτι: Φοίβος Συκεών 4-4, ΑΡΧΕΛΑΟΣ 2-2

Φοίβος Συκεών (Κανσιζόγλου):
Κουλάλης, Πυκοστράτης, Μαρκατάτος, Κουβράκης 3, Φωτόγλου 2, Κοπαίδης 3, Δεληζανός 5, Δέλιας, Γκαράς 1, Βραχιολίδης 2, Καρανάτσιος, Παντικίδης 1, Σιουλής 1, Πατσιάς 3, Μαντάς 2, Αλατσατιανός 1.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Χοτοκουρίδου Μ. - Ξώνης Α.):
Κοσμίδης, Μάνης, Λευθέρης, Ξεφτέρης, Εγγλέζος 2, Παπανάκος Κ, Θυμιόπουλος 3, Μαυρόπουλος 7, Τριανταφύλλου, Χατζηιωαννίδης, Κανταρτζής 1, Σαιδές 1, Σιώκας 1, Σκούφας Δ, Χαραλαμπίδης 3, Μαρινόπουλος.

* Αργότερα στην "ΑΛΗΘΕΙΑ" μπορείτε να δείτε φωτορεπορτάζ από τον σημερινό αγώνα.