Δευτέρα 2 Μαΐου 2022

Επιτυχία του ΝΟΚΑΤ στο 88ο Πανελλήνιο Κωπηλασίας

Με επιτυχία στέφτηκε η συμμετοχή του Ναυτικού Ομίλου Κατερίνης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας που διεξήχθη στον Σχινιά από τις 28 Απριλίου έως 1 Μαΐου 2022.

Η αποστολή του Ν.Ο.ΚΑΤ. επέστρεψε με μετάλλια. Στην κατηγορία του τετραπλού σκιφ Νεανίδων χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλήτριες Λεβεντέλλη Ελένη- Μαρίνα, Καρυώτη Ανδρονίκη, Μαρέτη Χρυσάνθη και Τσιακύρογλου Μαρία. Ενώ αντίστοιχα στο τετραπλό σκιφ εφήβων χάλκινο μετάλλιο κατέλαβαν οι αθλητές του Ομίλου Φοροζίδης Παναγιώτης, Κίτσος Δημήτρης, Κάτογλου Ειρηναίος, Κυριζόπουλος Σπύρος.

Παράλληλα, στο σκιφ Νεανίδων την 6η θέση πήρε η Λεβεντέλλη Ελένη-Μαρίνα και την 8η η Οχανίαν Μαρία ενώ στο σκιφ Εφήβων 7η θέση κατέκτησε ο Φοροζίδης Παναγιώτης και την 8η ο Φοροζίδης Θεόδωρος.

Στο δίκωπο άνευ πηδαλιούχου εφήβων ο Παπαδόπουλος Ορφέας-Σταύρος και ο Χαλατσογίαννης Γιώργος τερμάτισαν στην 7η θέση και στο διπλό σκιφ Νεανίδων η Ζαχουδάνη Αθηνά και η Χριστοφορίδη Ευαγγελία έφτασαν στην 7η θεση της κατάταξης.

Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους αθλητές μας για την προσπάθεια τους και για τις θέσεις που κατέλαβαν.