Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2019

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 3-0

Το νικηφόρο σερί τους συνέχισαν οι εκπληκτικές κορασίδες του Πιερικού, καθώς κέρδισαν και την ομάδα του Αιόλου...

πετυχαίνοντας την 3η νίκη σε 3 αγώνες, και μάλιστα χωρίς να χάσουν ούτε σετ (9-0!!!). Τα κορίτσια του Πιερικού έδειξαν για ακόμη ένα παιχνίδι ότι δεν υπάρχει ομάδα που μπορεί να τους κερδίσει, παίζοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο βόλεϊ που χειροκροτήθηκε από τους θεατές που παρευρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο Κατερίνης.

Στο 1ο σετ τα κορίτσια του Πιερικού μπήκαν μουδιασμένα στο παιχνίδι, κάνοντας πολλά επιπόλαια λάθη και δίνοντας την ευκαιρία στην ομάδα του Αιόλου να προηγηθεί με 15-9. όμως στο σημείο αυτό οι παίκτριες του Πιερικού επέβαλλαν το ρυθμό τους, ισοφάρισαν γρήγορα το σκορ και κέρδισαν τελικά το σετ με 25-19. Στο 2ο και 3ο σετ είχαμε το ίδιο σκηνικό, καθώς τα κορίτσια του Πιερικού έμπαιναν δυνατά στο σετ, έπαιρναν διαφορά στο σκορ και κέρδισαν εύκολα τα σετ με 25-12 και 25-10 αντίστοιχα.

Τα κορίτσια του Πιερικού παίζοντας πολύ καλό βόλεϊ έδειξαν ότι και φέτος οι στόχοι της ομάδας είναι πολύ υψηλοί, αφού η 5η θέση στην Ελλάδα την προηγούμενη χρονιά αποτελεί το σκαλοπάτι για ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες.

(25-19, 25-12, 25-10)

Σύνθεση: Τουλίκα, Χατζηευστρατιάδου, Παπαπέτρου, Χατζησακούλα, Αργυροπούλου, Ευαγγελοπούλου, Δαούτη, Μαρένα, Ζειμπέκη, Μαυρίδου, Τσαπουρνιώτη, Χατζηαγοράκη, Ιορδανίδου.