Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2019

ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-3

Την 12η νίκη σε 12 αγώνες!!! και 36-0 σετ!! πέτυχαν οι παγκορασίδες του Πιερικού, καθώς κέρδισαν και μέσα στα Γρεβενά πάρα πολύ εύκολα, όπως δείχνει και το σκορ, τον τοπικό ΓΣ Γρεβενών.

Η ομάδα του Πιερικού πέρασε σαν “σίφουνας” μέσα από τα Γρεβενά και έδειξε για ακόμη ένα παιχνίδι ότι παίζει χωρίς αντίπαλο στο πρωτάθλημα, όπου φαίνεται καθαρά ότι είναι ένα επίπεδο τουλάχιστον, πάνω απ'όλες τις ομάδες. Ο Κώστας Σαρρής χρησιμοποίησε και σε αυτό το παιχνίδι όλες τις παίκτριες που είχε στην διάθεση του, οι οποίες ανταποκρίθηκαν πάρα πολύ καλά. Όπως δείχνει και το σκορ το παιχνίδι δεν χρήζει κριτικής, αφού η ανωτερότητα του Πιερικού ήταν εμφανής. Η ομάδα του Πιερικού παραμένει στην 1η θέση της βαθμολογίας, έχοντας το απόλυτο τόσο σε νίκες όσο και σε σετ και όλα δείχνουν ότι θα στεφθεί πρωταθλήτρια στον Όμιλό της και μάλιστα πετυχαίνοντας ένα εκπληκτικό ρεκόρ νικών και σετ.

Η υπεροπλία των κοριτσιών του Πιερικού δείχνει το μέγεθος της δουλειάς που γίνεται στο τμήμα βόλεϊ και αποτελεί τον καλύτερο οδηγό για όποιον θέλει να στείλει το παιδί του στο βόλεϊ, μαθαίνοντας τα μυστικά του αθλήματος από τους ειδικούς, αλλά και για σίγουρα και σταθερά αποτελέσματα.

Τα σετ: (1-25, 8-25, 8-25)

Σύνθεση: Τουλίκα, Παπαπέτρου, Παναπακίδου, Στρίμπα, Χατζηευστρατιάδου, Τσαπουρνιώτη, Χατζηαγοράκη, Ζεϊμπέκη, Χατζησακούλα, Μαυρίδου, Αντωνοπούλου.